Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  MISCELLANEOUS / Miscellaneous / Ashtray 9952006



*

nr 995 2006


ASHTRAY

Ultima15, Beck & Jung, Ljungberg & Bäckström, 15x15,


Ultima15, Beck & Jung, Ljungberg & Bäckström, 15x15


Estimate:

600

Sold:

SEK 300

Auction date:

Monday November 16 2015
at 19:06:07


  • Bid history
Time Bidder Bid
13/10 19:47:52 1      250 kr
13/10 20:44:35 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Nov 16

50/60-tal

På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.



Read more about 50/60-tal
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: askfat beck & jung ljungberg & bäckström
  • 6516 Ask
    + sculpture, ”groda”, height: 4-15 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:05
  • 6543 Ask
    pietra dura, bird, 14, 5x10,
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 20:53
  • 6352 CHAMPAGNE COOLER
    Final Touch, stainless steel. Diameter: 43, 5 cnm,..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:30
  • 5305 DOORHANDLES
    7 pairs, brass, med nyckelskylt. Height: 23, 5 cm,
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 18:52
  • 6555 HAT
    ”Bicorn” Ericsson, Stockholm, Sweden, in a box. Le..//
    Present: SEK 800

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:27
  • 6557 TOP HATS
    hat, + Chapeau claque, (i ask),
     

    Auction ends
    in a week
    12 jan at 19:31




Ladda ner broschyr